گفتن ببخشید ممنوع! روش‌های من برای کار تیمی

چند سال پیش همیشه برای من این موضوع سوال بود که مدیریت یک تیم چه طور است و خیلی به روش‌های مدیرانی که برای طراحی سایت با آنها برخورد داشتم توجه می‌کردم.   حال که حدود ۲ سال است من یک تیم ۵ نفره برای کسب کارم دارم، دریافتم که خیلی ایدهای و روش های دیگران و حتی روش‌های مرسوم برای مدیریت کاربردی نیست.

من برای کسب کار آنلاین خودم روش‌های زیر را دارم:

 • الزام به رعایت نکردن ساعت کار: من دریافتم که زمان‌های کار خلاقانه هر شخص (و خودم) در روز حداکثر ۳ ساعت است. وقتی هر روز بخواهی سروقت کار رو شروع کنی و به پایان برسانی این کار خلاق به نیم ساعت می‌رسد! وقتی هم که واقعگرایانه می‌بینم هیچ کارمندی ۸ ساعت کار بازده خلاق ندارد و در طول ساعت کار فرماشی ، یک ساعت خلاقانه و با علاقه کار می‌کند.
 
 • گفتن ببخشید ممنوع: در کار من هر اشتباهی قابل جبران هست. و اگر اشتباهی رخ داد اصلا نباید حس سرزنشگری در کسی ایجاد شود. بازگو کردن زودتر اشتباه همیشه باعث یادیگیری بیشتر می‌شود.
 
 • اصلاح کردن دستورالعمل‌های موجود: من همیشه به قطعی و درست بودن روش‌های فنی کار خودم شک دارم و از نقد و اصلاح آن توسط تیم خودم استقبال می‌کنم. برای من قابل قبول نیست که شخصی کار و روشی که فکر می‌کند درست است را به خاطر دستور عمل‌های «از من درآوری» من انجام ندهد.
 
 • نیازی نیست مرخصی بگیرید: آمادگی ذهنی برای کار از حضور و انجام کار مهم‌تر است. وقتی کارمندی ساعت ۱۲ ظهر می‌خواهیم  به سفر برود، شب از سفر برگشته‌ ویا شب مهمانی و یا عروسی دعوت است و کاملا فکر و ذکرش در شوق آن رویداد است. نباید انتظار داشته باشم که کاری مفیدی انجام دهد. وقتی انتظار کار خلاقانه داریم باید درک متقابل داشته باشیم.
 
 • انجام کار بدون توجه به تاریخ نهایی پروژه:  شاید تجعب کنید که چرا این موضوع را بیان می‌کنم و یا فکر کنید که چه طور مشتری نهایی از من رضایت دارد! من با توجه به ظرفیت خودم و تیم کار قبول می‌کنم و اعتقاد دارم تعداد کارکمتر و با کیفیت‌تر خیلی در دراز مدت درآمد مطمئن تری ایجاد می‌کند. و مهم‌تر از آن باید کار برای همه ما لذت بخش باشد، نه یک غول که هر روز به پیکار با آن ازخواب بیدار می‌شویم.
 
 • مسئولیت نهایی کار فقط بر عهده من است: من به این نتیجه رسیدم که در برابر مشتری باید تمام مسئولیت کارم را به گردن بگیرم و تمام جوانب کار را خودم مدیریت کنم . این که به هر دلیلی کار عقب افتاده و یا انجام نشده مشکل من است نه کارمندان من. چون به نظرم مدیریت اینجا معنی واقعی خودش را پیدا می‌کند.

فرم درخواست همکاری

19 پاسخ

   1. ممنون به این قسمت برای خودم هم جالبه و هر روز به همه هم میگم

 1. عالی بود جناب قائدی
  مخصوصا اشتباه ممنون
  اشتباه و خطا محتمل هست اما پی بردن زودهنگام از بروز هزینه اضافی به سیستم جلوگیری میکنه

  1. سلام آقای نیکخواه ممنون از شما بله انتظار اشتباه نداشتن از کسی کمالگرایی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات شما به دست من رسید

به زودی در واتساپ به شما پیام می‌فرستم